"تفاوت تاتو با میکروپیگمنتیشن هاشور "

در حقیقت تاتو روش سنتی و غیر ایمن انتقال رنگدانه ها به زیر پوست می باشد. استفاده از دستگاه ها و سوزن های غیر بهداشتی، رنگ هایی که از مواد غیر استاندارد و در محیط غیر استریل تهیه شده اند و همچنین عدم کنترل عمق نفوذ رنگ توسط کاربر، از عوارض جبران ناپذیر تاتو محسوب می گردد.

اما در روش میکروپیگمنتیشن، استفاده از دستگاه های واجد استاندارد های پزشکی، رنگدانه های تولید شده بر اساس اصول زیست سازگاری، استفاده از سوزن های یکبار مصرف استریل به صورت کارتریج و تنظیم دقیق عمق نفوذ سوزن، همچنین انجام کار با حفظ حالت طبیعی چهره، همه و همه از اصول اساسی آرایش دائمی در روش میکروپیگمنتیشن بوده و حداقل عوارض را برای مشتری به همراه خواهد داشت.

مرکز میکروپیگمنتیشن آفروشه

کرمان: خیابان شفا ،نبش کوچه شماره 8

2132085

09335326025

یزد: صفاییه،بلوار فلسطین

09335326025

 

میکروپیگمنتیش تکلنولوزی جدید و منحصر به فرد در آرایش دائم
رفع عیوب چهره , قرینه سازی ابرو ها , رفع مشکل کم مویی ابروها با تکنیک منحصر به فرد هاشور, برطرف کردن تیرگی لبها, رفع مشکل کم پشت بودن مژه ها اصلاح طرح های قبلی و تغییر رنگ تاتو های قدیمی
بدون نیاز به ترمیمهای مداوم و کوتاه مدت با استفاده از پیگمنتهای معدنی. بدون درد و خونریزی

برای اولین بار در ایران با مجوز وزارت بهداشت

در این جا تصویر نمونه ای از هاشور ابرو به روش میکروپیگمنتیشن ارائه می گردد

 

 

 

مهمترین کاربردهای میکروپیگمنتیشن
امروزه یکی از مهمترین کاربردهای میکروپیگمنتیشن آرایش دائم می باشد که از آن می توان در افزایش زیبایی طبیعی چهره افراد استفاده نمود. از میکروپیگمنتیشن می توان برای ابروها، خط چشم، خط لب و تقویت و یا تغییر رنگ لب ها استفاده نمود.
فرهنگ استفاده از میکروپیگمنتیشن در آرایش دائم در کشورهای مختلف متفاوت می باشد، به طور مثال در کشورهای اروپایی و پیشرفته صرفاً بدست آوردن زیبایی طبیعی برای افرادی که به عنوان مثال ابروهای کم پشت، پراکنده ویا نبودن تعادل بین دو ابرو، کم پشت بودن مژه، محو بودن خطوط لب، نازک بودن لب و یا رنگ پریدگی لب استفاده می شود. این در حالی است که در بسیاری از کشورهای عربی این کار طوری انجام می گردد که کاملاً مشهود به نظر برسد و یا در بعضی کشورهای افریقایی از این متد جهت ایجاد علائم و نشانه هایی بر روی صورت استفاده می شود.

مرکز میکروپیگمنتیشن سایه

آرایش دائم... برای چه کسانی ؟
1 - آیا شما ترجیح می دهید صبح ها کمی بیشتر بخوابید؟
2 - آیا پوست شما به مواد آرایشی مختلف حساسیت دارد؟
3 - آیا حوصله انجام آرایش را ندارید؟ ولی دوست دارید در هر لحظه ظاهری زیبا و آراسته داشته
باشید؟
4 - آیا از کم پشت بودن ابروها، کوچک بودن چشم ها و یا لب های رنگ پریده، باریک و نامنظم خود رنج می برید؟
5 - شاید شما می خواهید زیبایی های طبیعی خود را افزایش دهید!
6 - ایا شما در اغلب موارد در مسافرت هستید، و یا مشغله های زیادی در طول روز دارید؟
7 - آیا در طی گذشت سالها سرخی لب خود را از دست داده اید؟
8 - آیا شما بعد از انجام شیمی درمانی، از داشتن ابرو و مژه های خود محروم شده اید؟
9 - آیا بر اثر یک اتفاق اسکاری بر روی صورت شما ایجاد شده است؟
10 - آیا طی سالها لکه ای تیره و یا روشن بر روی صورت ایجاد گردیده و این موضوع شما را
آزار می دهد؟

متد میکروپیگمنتیشن می تواند پاسخی صحیح به سوالات فوق باشد.

مرکز میکروپیگمنتیشن سایه

«تاتو، باید ها و نبایدها»
در سال های اخیر تاتو همواره با بایدها و نبایدهای فراوانی مواجه بوده است. معضلات فرهنگی، ناهنجاری های اجتماعی و نگرانی های جدی مسئولین بهداشتی در خصوص انتقال عفونت و بیماری های واگیردار از جمله اصلی ترین دغدغه های استفاده از تاتو در کشور بوده است. درخواست های زیاد بانوان به منظور ترمیم ابرو، چشم و صورت،استفاده از آن را تبدیل به امری زیرزمینی اما رایج کرده بود.
در این راستا مسؤلین ذی ربط در سازمان ها و نهادهای مختلف اعم از انجمن متخصصین پوست، دانشگاه های علوم پزشکی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان فنی و حرفه ای و اتحادیه های صنفی را بر آن داشت که با همفکری و تعامل نسبت به بررسی علمی و ارائه راه کارهای عملی برای حل این مسئله اقدام کنند.

«ماندگاری آرایش دائمی»
آیا می دانید آرایش دائمی چقدر می ماند؟کسی نمی داند! علی رغم این واقعیت که چند سالی است که پیگمنتیشن نوین و تاتوی آرایشی در اروپا و آمریکا صورت می گیرد، اما واقعیت این است که نمی توان زمان مشخصی را جهت از بین رفتن تاتو بیان کرد. ماندگاری تقریبی آرایش دائمی بستگی به هنرمند میکروپیگمنتیشن و تکنیک او، دستگاه پیگمنتیشن، رنگ و ترکیب آن دارد. علاوه بر این نباید ساختار پوست، سبک زندگی، و تقسیم سلولی مشتری فراموش شود. توجه داشته باشید که، نمی توان کار انجام شده روی صورت را با بدن مقایسه کرد. 
محو شدن آرایش دائمی همچنین به عمق کاشت بستگی دارد. در بعضی از کشورها، از جمله آمریکا، رنگدانه ها در عمق بیشتری نسبت به اتریش کاشته می شوند. این امر به ماندگاری بیشتر می انجامد. در ایران نیز برابر دستورالعمل های کمپانی های تولید کننده دستگاه های میکروپیگمنتیشن، کاشت رنگ در لایه های بالاتر پوست توصیه می شود.
آرایش دائمی روی صورت هر روز در معرض هوا قرار دارد. از صورت مراقبت زیادی می شود و پوست در معرض اشعه ماوراء بنفش (UV) قرار دارد. بنابراین، می توان فرض کرد با استفاده از مواد با کیفیت و تکنیک خوب حدود یک تا پنج سال ماندگاری وجود داشته باشد، به این شرط که برای هر فرد تکنیک و رنگی که با طبیعت پوست او سازگار است انتخاب شود.
آرایش دائمی روی صورت به آهستگی اما به صورت پیوسته محو می شود. تجربه نشان داده است که محو شدن آرایش دائمی متضمن تغییرات زیادی است.

مرکز میکروپیگمنتیشن سایه

«عملکرد و نحوه ی اثر گذاری»
مکانیسم اثرگذاری تاتو به این صورت است که ابتدا لایه ی اپیدرم پوست توسط یک سوزن ظریف با سطح مقطع بسیار نازک و فوق العاده برنده که در ساختار کارتریج یکبار مصرف تعبیه شده است، شکاف داده شده، سپس رنگ به لایه ی میانی پوست (Dermis Layer) منتقل می شود. توجه داشته باشید که متأسفانه سایر سوزن های دستگاه های دیگر در این مرحله سطح پوست را تخریب می نمایند، اما سوزن های دستگاه amiea med revive سطح پوست را بسیار ظریف و ریز شکاف داده و مطلقاً باعث تخریب پوست نمی گردند و در نهایت خطی ایجاد می کنند که فرد را از استفاده ی روزانه ی لوازم آرایشی مانند مداد ابرو، خط چشم، خط لب و ... بی نیاز می سازد. در مواردی نیز ضایعات پوستی پس از عمل های جراحی، سوختگی و ... را ترمیم می نماید. در خصوص مصارف پزشکی میکروپیگمنتیشن، استفاده از این دستگاه اکیداً توصیه می گردد. 
تاتو با توجه به نوع پوست و رنگ استفاده شده تا چند سال دوام خواهد داشت، به دلیل پایداری بالا و کیفیت عالی رنگ های مورد مصرف، این رنگ ها به طور طبیعی و به مرور زمان پاک نمی گردند، لذا در صورت نیاز به حذف تاتو حتماً باید به پزشک ذیربط مراجعه گردد.
توجه داشته باشید در طول 4 تا 6 هفته ی اول رنگ ها تا رسیدن به حالت ثابت کمی محو تر خواهند شد که این امری طبیعی است، چرا که اپیدرم (سطحی ترین لایه ی پوست) مرتباً تجدید می شود و رنگدانه های موجود در این لایه محو خواهند شد و رنگ های قابل رؤیت در لایه ی میانی پوست خواهند ماند. قطر اپیدرم هر فرد با توجه به ژنوم پوست و ناحیه ی مورد نظر در بدن با افراد دیگر متفاوت می باشد.

/ 0 نظر / 156 بازدید